ToxicAnime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ToxicAnime

Bine ati venit pe forumul nostru ToxicAnime! Sper sa va distrati si sa va faceti multi prieteni...bye bye!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cele 13 fantome

In jos 
AutorMesaj
orihime
Membru
Membru
orihime


Motto-ul tau : Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere,
Si doar cateva clipe sa o pierzi,
Am invatat ca sunt oameni care te iubesc,
Dar nu stiu so arate
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten,
Tot tear rani de cel putin odata
Am invatat ca uneori trebuie sa pui persoana pe primul loc,
Si nu faptele sale
Am invatat ca doi oamen i pot privi acelasi lucru,
Dar pot vedea ceva cu totul diferit
Am invatat ca oameni la care ti cel mai mult,
Iti sunt luati cel mai repede
Am invata ca trebuie sa iti prietuiesti prieteni,
Deoarece nu sti daca o sa ii mai vezi vreodata!
Cele 13 fantome 2qtk1ab
feminin Cele 13 fantome 2irx3jd
Leu Caine
Numarul mesajelor : 202
Data nasterii : 16/08/1994
Data de inscriere : 01/06/2009
Varsta : 29
Localizare : Marte e lumea mea
Stare de spirit : Mofturoasa :))

Cele 13 fantome Empty
MesajSubiect: Cele 13 fantome   Cele 13 fantome I_icon_minitimeDum Iun 07, 2009 7:13 pm

La povestea asta oNutzza draga de ea a sarit cam repede prin actiuni dar e frumooasa si povestea asta si o sa mai fie si un al doilea capitol

Cele 13 fantome!

Intr-o noapte friguroasa de vara un copil pe nume Scarlet Melissa s-a mutat intr-o casa.Cea ce avea sa se intample in acea casa avea sa fie un chin nesfarsit.


-Melissa draga vino aici trebuie sa iti ei bagajele,spune mama ei
-Off mai lasama cei cu casa asta? Vreau inapoi acasa!
-O sa vezi ca o sa iti placa ,spuse mama luandu-i bagajele si aducandu-le in camera ei.
Melissa se aseza in pat si isi puse castile pe urechi.Deodata se auzi un zgomot puternic deasupra ei.Pamatul se cutremura pentru o data.
-Mama nu mai sari prin pod e deranjant!
Fara raspuns nu se auzi nimic din partea parintilor.Usa camerei ei se deschise auzindu-se un scartait asurzitor.
Fata se dase jos din pat si se apropie de usa.Se vazu un ochi rosiatic care disparu ca prin farmec.Se luase curentul iar inauntru patrun-se un intuneric negru.Fata continua sa mearga prin casa.Niste umbre se asternau pe tavan.Afara incepu sa ploua cu stropi mari.Dintr-o camera se auzi un televizor Melissa pasi usor si intreba:
-Ma-a-m-a esti aco-o-olo?
Deschise usa incremenind de spaima.Mama ei era spanzurata de tavan plina de sange care picura auzindu-se”Pic pic pic”intorcanduse cu spatele vazu scris cu sange pe usa
“Te vad”.Prin casa geamurile au inceput sa se sparga in urma ei unu cate unu.Se trezi deodata inspaimantata si transpirata de frica.Si-a ridicat mana care era plina de sange.
-aaaa,a tipat ea infricosata.
Lucrurile au inceput sa se miste fara nici un scop .Pe zapada alabicioasa ca spuma laptelui a pamantului picura stropi de sange ce se topeau in zapada .Acea fata ajunse la spitalul de nebuni deoarece zise ca le vazu-se pe cele 13 fantome in acea casa.Nimeni nu a crezuto si no crede in cele din urma a murit din cauza nebuniei ele.

Dupa multi multi multi ani aceasta poveste ajunse pe internet. Un dedectiv foarte priceput pe nume Johan Linda a vrut sa ivenstigheze.
La sediu:
-Linda e mai bine pentru tine sa nu incepi acest caz poate fi foarte periculos.
-Avem un caz trebuie sa ne ocupam de el nu?
-Da…dar
-Oh,hai ai incredere in mine nu?
-Ok o sa ei tu acest caz.
-Multumesc,domnule.
Linda isi lua inima in dinti si merse acolo.Erau niste spini inalti de 1 m jumate.Totusi reusi sa ajunga la usa.A batut la usa nu ca sar fi asteptat sa ii raspunda cineva.Usa sa deschis incet cu o oarecare infricosare iar chiar in acel moment cade un cadavru plin de sange disecat.Linda se sperie dar pasi inauntru.In jur erau o multime de cadaver care iti sfasiuau sufletul lasandu-te in stare de soc.De sus se auzise-ra niste pasi care rupeau linistea profunda in casa.Parchetul vechi scartaia cu o oarecare putere,Acei pasi se auzeau din ce in ce mai puternic.
Linda s-a speriat si s-a ascuns dupa un dulap mai mare cu carti prafuite.o umbra rasare in fata usei dupa care dispare magic.Linda pleca de acolo si urca scarile pana sus locul acela era imens.Afara se intuneca brusc iar in casa se facu intuneric si o liniste profunda.Sus in pod se auzeau zgomote foarte caiudate.
“Nu exista fantome Linda nu te speria degeaba”isi spuse ea in gand.
Intra intr-o camera.Se intoarse brusc spre un dulap sgariat in care se auzea”Miau,miau,miau,miau”.Deschizand acel dulap vazu o pisica tare urata.Ridicand capul se puse ochi in ochi cu un corp disecat de fata.Fugi de acolo cat putu de repede se impiedica si cazu peste peste bara de la o inaltime destul de mare.De sus se vedea un corp de fantoma ce se tara si scotea niste zgomote infricosatoare.Incercand sa deschida usa dadu de alta fantoma defapt numai de capul acelei fantome care se indrepta spre ea.Inchise usa dar cealalta fantoma se apropia si mai tare.
Isi inchise ochii deschizandu-i vazu 13 FANTOME.Acele fantome urate si infricosatoare se apropiau de ea avand tot felul de chesti si facand multe incantati.Acea fata vazand asta incerca sa isi aprinda bricheta la deschiderea ei o arunca cat colo luand foc tot si imprastiind o aura demonica care parka se topea.
Acea femeie era in stare de soc viata ei atarnand de un fir de ata.Una din fantome adica a 13 Fantoma se apropie de ea aproape arsa punandu-I man ape cap iar din corpul acelei femei tasni o gramada de sange ce se imprastia peste tot inprejur .

A 2 zi la spital femeie acea era aproape moarta respirand cu ajutorul aparatelor.In acea camera se zice ca patrunsera cele 13 fantome care ii taie carnea totodata acel loc exploda in mai putin de 5 secunde.Tot ce a mai putut fi gasit nu erau decat oase sfaramate.Pe o jumatet de perete ramas inca in picioare scria
“Sangele este viata,fara viata nu exista oameni fara oameni vor exista cat mai multe cadrave iar cu noi vor exista dezatre” pe acel spital scria mare si cu sange acre inca mai picura numarul 13!
Va urma…….



Hy sper sa va placa inventatia mea nu e prea stralucita dar m-am straduit,
O sa m-ai existe inca o parte dupa care am sa ma apuc de ceva mai happy
Sus In jos
 
Cele 13 fantome
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cele 13 fantome

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ToxicAnime :: Fan section :: Fan fiction-
Mergi direct la: